Luty w TPB!

Dodaj komentarz
Uncategorized

Od 11 lutego zapraszamy Państwa na najnowszą premierę TPB – Murzyni (rezerwuj bilet /kup bilet) Jeana Geneta w reżyserii Igi Gańczarczyk. Jednym z głównych wątków spektaklu jest próba odpowiedzi na prowokacyjnie postawione przez Geneta pytanie: ale co to znaczy Czarny? I w ogóle, jakiego jest to koloru? Podążając za sugestiami aktora sztuki, który w roli Pokojówek chciał obsadzić mężczyzn, twórcy i twórczynie spektaklu zamierzają zagrać „Murzynów” z żeńską obsadą. 14 lutego spektakl Murzyni wyświetlany będzie z angielskimi napisami.

Murzyni_0163

 

W lutym w TPB zagości także klasyka – Wiśniowy sad (rezerwuj bilet / kup bilet) Antoniego Czechowa w reżyserii Pawła Łysaka.

Wisniowy_sad_1__0628_1 fot. Magda Hueckel

W tym miesiącu polecamy Państwu również Afrykę (rezerwuj biletkup bilet) w reżyserii Bartka Frąckowiaka – w spektaklu, inspirowanym tropami podjętymi przez Ryszarda Kapuścińskiego, twórcy sprawdzają, jak bliski jest nam pozornie odległy afrykański kontynent. To nie jest opowieść o słynnym polskim reportażyście, ale próba przyjrzenia się procesom, które doprowadziły do ponownej kolonizacji Afryki. Spektakl 28 lutego będzie pokazywany z angielskimi napisami.

Mniejszych widzów zapraszamy natomiast na niezwykłe przygody psotliwej Pchły Szachrajki (rezerwuj bilet / kup bilet) w reżyserii Łukasza Gajdzisa

TEATR-AWduze

 

oraz opowieści z Plastusiowego pamiętnika (rezerwuj bilet / kup bilet) w reżyserii Leny Frankiewicz.

Plastus__1002-2500 Magda Hueckel

 

Oprócz spektakli, w repertuarze TPB znajdą Państwo debaty, seminaria oraz warsztaty. W lutym zapraszamy na Archiwum (polskiej) nowoczesności – czytanie utworów, które są kluczowe dla polskiej nowoczesności i prezentują jej założycielskie projekty.

Polecamy Państwu także projekt Samuel Zborowski – podczas seminariów, wykładów i debat zaprezentujemy rękopiśmienny kształtu utworu, różniący się znacząco od wersji publikowanych. Projekt towarzyszy planowanej na marzec premierze spektaklu w reżyserii Pawła Wodzińskiego.

Zapraszamy także na debatę Historia jako pole bitwy. O użytku przeszłości i jego politycznych konsekwencjach – dyskusję wokół książki Enzo Traverso „Historia jako pole bitwy”. Opowieści z granic Europy. Warsztaty międzykulturowej edukacji teatralnej to z kolei wydarzenie prowadzone przez Fundację Strefa WolnoSłowa, podczas którego zmierzymy się z problematyką uchodźczą.

Pod koniec lutego chcielibyśmy zaprosić dzieci, młodzież oraz seniorów na warsztaty taneczne Niech się kręci prowadzone przez Magdalenę Jędrę i Izę Szostak, tancerki i choreografki, które w swojej twórczości są zainteresowane pracą z osobami niezwiązanymi zawodowo z tańcem. W trakcie kilkugodzinnych spotkań będziemy rozważać najprostsze zagadnienia dotyczące relacji człowieka z otaczającym go światem. Poprzez pracę  z wyobraźnią, eksploracje ruchu, zabawę tańcem będziemy odkrywać wraz z uczestnikami możliwości naszego ciała, może dotychczas nam nieznane.

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s