„Faust” i „Delfin, który mnie kochał” na Interpretacjach!

Dodaj komentarz
Uncategorized

Fa11082357_786456394783380_4901482866868838227_oust reż. Michał Borczuch i „Delfin, który mnie kochał” reż. Magda Szpecht na XVII Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje w Katowicach!

„Środa 11 listopada upłynie pod znakiem dwóch spektakli konkursowych. Najpierw zobaczymy „Fausta” w reżyserii Michała Borczucha z Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Reżyser opowiedział dramat Johanna Wolfganga Goethego umieszczając głównego bohatera w drugim planie, wyeksponował natomiast grupę niewidomych osób zaproszonych do udziału w przedstawieniu, które grają na równi z profesjonalnymi aktorami. W dobie kultury obrazkowej, Borczuch stawia pytania o rolę wzroku w kształtowaniu naszej relacji z rzeczywistością i rację bytu świata pozamaterialnego (…)

Oprócz spektakli konkursowych i mistrzowskich w ramach INTERPTRETACJI odbędzie się jeszcze 8 spektakli towarzyszących. 4 tytuły zostaną pokazane w nurcie Interpretacje.doc, którego program układał Roman Pawłowski. Będą to następujące spektakle: „Ewelina płacze” w reżyserii Anny Karasińskiej powstały w ramach programu dla młodych twórców Teren TR w TR Warszawa, „Album Karla Höckera” w reżyserii Paula Bargetto Teatru Trans- Atlantyk z Warszawy, „Delfin, który mnie kochał” w reżyserii Magdy Szpecht, zrealizowany we współpracy Stowarzyszenia Kolektyw 1a w Poznaniu i Teatru Polskiego w Bydgoszczy oraz „Margarete” w reżyserii Janka Turkowskiego Teatru Kana w Szczecinie”

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s