Jak zdobyć „Bilet za 400 groszy” Poradnik dla Widzów

Dodaj komentarz
Uncategorized

Kiedy i gdzie można kupić „Bilet za 400gr”?

Sprzedaż biletów rusza 14 maja o godz. 10.00 w kasie głównej w Teatrze Polskim w Bydgoszczy (al. A. Mickiewicza 2) oraz w Centrum Handlowym Auchan ul. M. Rejewskiego 3 (obok cukierni Sowa). Biletów nie można kupić wcześniej!

Czy można kupić bilety przez Internet?
Bilety w tej specjalnej cenie można nabyć jedynie osobiście w kasach Teatru Polskiego. Sprzedaż internetowa jest wyłączona na to wydarzenie.

Czy można zarezerwować bilety?
Biletów nie można wcześniej rezerwować.

Jakie spektakle obejmuję „Bilet za 400 gr?”?
21 maja (sobota) teatry publiczne w całej Polsce zagrają swoje spektakle w ramach tej akcji. W Teatrze Polskim w Bydgoszczy w tym terminie będą grane spektakle „Pchła Szachrajka” o godz. 16.00 oraz „Grona gniewu” o godz. 19.00. Opisy spektakli na stronie internetowej teatrpolski.pl

Ile można kupić maksymalnie biletów?
Jedna osoba może maksymalnie kupić 2 bilety na wszystkie spektakle, które biorą udział w akcji.

Czy można kupić w TPB bilety do innych instytucji, które również biorą udział w tej ogólnopolskiej akcji?
Bilety zakupione w kasach Teatru Polskiego obowiązują tylko i wyłącznie na wydarzenia w siedzibie Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Teatr nie może sprzedawać biletów np. do Opery czy Filharmonii lub do innego Teatru w Polsce.

Jak wcześnie należy przyjść?
W ubiegłym roku pierwsza osoba czekająca na bilet w ramach akcji była już o godz. 7.30 (kasa biletowa była wtedy czynna od godz. 12.00). Teatr jest otwierany o godz. 8.00 natomiast kasa biletowa o godz. 10.00. Warto przyjść jak najszybciej. Oczekując na bilety polecamy skorzystać z oferty klubokawiarni Biuro Obsługi Widzów (w holu kasowym Teatru).

 

Dlaczego 400gr?
W ubiegłym roku jego cena (250 groszy) nawiązywała do jubileuszu teatru publicznego w Polsce. W tym roku odwołuje się z kolei do 400. rocznicy śmierci dramatopisarza wszechczasów – Williama Shakespeare’a.

Skąd ta idea?
Pomysłodawcą i koordynatorem akcji biletu za grosze jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. W ubiegłym roku była ona jednym z ważniejszych wydarzeń obchodów 250-LECIA TEATRU PUBLICZNEGO W POLSCE i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach 100 polskich teatrów zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale.400 groszy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s