Bilet do teatru za 500 groszy

Dodaj komentarz
Uncategorized

Teatr Polski w Bydgoszczy również w tym roku przyłącza się do akcji. W ramach #dzieńteatrupublicznego #bilet500groszy zagramy… „Plastusiowy pamiętnik”!

13 maja | DZIEŃ TEATRU PUBLICZNEGO | Bilet do teatru za 500 groszy

Już po raz trzeci w maju, z okazji Dnia Teatru Publicznego, na scenach w całym kraju zagrane zostaną spektakle „za grosze”. W tym roku w akcji „Bilet do teatru za 500 groszy” weźmie udział aż 97 teatrów z 38 miast, a na widzów czekać będzie około 40 tysięcy biletów w specjalnej cenie. Ich sprzedaż – prowadzona tylko w kasach teatrów – rozpocznie się 13 maja, ale spektakle będą grane przez cały tydzień – od 13 do 20 maja.

Jak zdobyć „Bilet za 500 groszy” | Poradnik dla Widzów

Kiedy i gdzie można kupić „Bilet za 500gr”?
Sprzedaż biletów rusza 13 maja o godz. 10.00 w kasie głównej w Teatrze Polskim
w Bydgoszczy (al. A. Mickiewicza 2). Biletów nie można kupić wcześniej!

Czy można kupić bilety przez Internet?
Bilety w tej specjalnej cenie można nabyć jedynie osobiście w kasach Teatru Polskiego. Sprzedaż internetowa jest wyłączona na to wydarzenie.

Czy można zarezerwować bilety?
Biletów nie można wcześniej rezerwować.

Jakie spektakle obejmuję „Bilet za 500 gr?”?
20 maja (sobota) teatry publiczne w całej Polsce zagrają swoje spektakle w ramach tej akcji. W Teatrze Polskim w Bydgoszczy w tym terminie będzie grany spektakl „Plastusiowy pamiętnik” o g.16.00. Opis spektaklu na stronie internetowej teatrpolski.pl

Ile można kupić maksymalnie biletów?
Jedna osoba może maksymalnie kupić 5 biletów na spektakl, który bierze udział
w akcji.

Czy można kupić w TPB bilety do innych instytucji, które również biorą udział w tej ogólnopolskiej akcji?
Bilety zakupione w kasach Teatru Polskiego obowiązują tylko i wyłącznie na wydarzenia
w siedzibie Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Teatr nie może sprzedawać biletów
np. do Opery czy Filharmonii lub do innego Teatru w Polsce.

Jak wcześnie należy przyjść?
W ubiegłym roku pierwsza osoba czekająca na bilet w ramach akcji była już o godz. 7.30 (kasa biletowa była wtedy czynna od godz. 10.00). Teatr jest otwierany o godz. 9.00 natomiast kasa biletowa o godz. 10.00. Warto przyjść jak najszybciej. Oczekując na bilety polecamy skorzystać z oferty klubokawiarni Biuro Obsługi Widzów (w holu kasowym Teatru).

Dlaczego 500gr?

W ubiegłym roku jego cena (400 groszy) odwoływała się do 400. rocznicy śmierci dramatopisarza wszechczasów – Williama Shakespeare’a. 500 groszy odpowiada liczbie współczesnych spektakli premierowych w ostatnim sezonie. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom widzów, którzy przy okazji ubiegłorocznego Dnia Teatru Publicznego zwracali uwagę na repertuar współczesny, jako na ten, który szczególnie ich interesuje.

Skąd ta idea?
Pomysł święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce obchodził 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja „biletu za grosze” była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnym roku.

Bilet za 500 groszy [plakat ogół] - 1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s