Teatr Polski w Bydgoszczy rusza w trasę!

Dodaj komentarz
Uncategorized

Spektakl „Ptak” w reżyserii Magdy Drab – produkcja Teatru Polskiego w Bydgoszczy –  w październiku i listopadzie zagości w kilku ośrodkach kultury w regionie. W ramach programu Teatr Polska bydgoski spektakl zostanie zaprezentowany m.in. w Mogilnie, Nakle nad Notecią i Chojnicach.

Już w październiku spektakl „Ptak” w reżyserii Magdy Drab ruszy w trasę w ramach programu Teatr Polska, organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego celem jest popularyzacja teatru w miejscowościach, w których nie działa teatr instytucjonalny.

Komediowa propozycja Teatru Polskiego w Bydgoszczy oparta na niemal stuletnim tekście Jerzego Szaniawskiego, serię spektakli wyjazdowych rozpocznie od pokazu w Mogileńskim Domu Kultury, który odbędzie się 19 października.

Pięć dni później bydgoski spektakl będą mogli obejrzeć mieszkańcy Nakła nad Notecią – 24 października „Ptak” zostanie wystawiony w Nakielskim Ośrodku Kultury im. Z. Konarzewskiego.

Kolejne trzy miejscowości bydgoski Teatr odwiedzi w listopadzie. 12 listopada „Ptak” w reżyserii Magdy Drab zostanie zaprezentowany w Chojnickim Centrum Kultury. Tydzień później – 19 listopada – opowieść o studencie, który w pewnym mieście, chce stworzyć widowisko ze złotym ptakiem w roli głównej, zostanie zaprezentowana publiczności w Wejherowskim Centrum Kultury.

Podróż w ramach tegorocznej edycji programu Teatr Polska bydgoski teatr zakończy w Tczewie. Spektakl wyróżniony przez Komisję Artystyczną konkursu „Klasyka Żywa” za interesującą próbę inscenizacji tekstu z repertuaru Reduty w związku z obchodami 100-lecia Reduty, mieszkańcy Tczewa i okolic będą mogli obejrzeć 22 listopada w tczewskim Centrum Kultury i Sztuki.

Pokazom bydgoskiego spektaklu towarzyszyć będą prelekcje oraz spotkania z twórcami.

TERMINARZ:

19 października – Mogileński Dom Kultury – ZMIANA TERMINU – nowy termin – 28 października!

24 października – Nakielski Ośrodek Kultury im. Z. Kornaszewskiego – UWAGA! Spektakl przeniesiony na inny termin!

12 listopada – Chojnickie Centrum Kultury

19 listopada – Wejherowskie Centrum Kultury

22 listopada – Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s