„Mur” z wyróżnieniem na Festiwalu KORCZAK DZISIAJ

Dodaj komentarz
Uncategorized

Bydgoski spektakl „Mur” w reżyserii Justyny Sobczyk wyróżniony przez Jury Młodzieżowe 24. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK DZISIAJ. Spektakl został także doceniony przez Jury Dorosłe Festiwalu.

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną  Festiwal KORCZAK DZISIAJ w całości odbywał się w Internecie. Bydgoska produkcja w ramach Festiwalu została zaprezentowana widzom 16 listopada (poniedziałek) o godz. 11.00.

19 listopada ogłoszono werdykt tegorocznej edycji Festiwalu.

Wyróżnienie dla bydgoskiej produkcji przyznało Jury Młodzieżowe Festiwalu KORCZAK DZISIAJ, które obradowało w składzie: Kasia Kroszka, Bianka Rucińska, Natalia Wanot, Tymon Voss.  W uzasadnieniu czytamy:

WYRÓŻNIENIE dla spektaklu ”Mur” w reżyserii Justyny Sobczyk z Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy, który w przystępny dla młodzieży sposób opowiada o Murze Berlińskim, różnicach kulturowych i zdrowiu psychicznym oraz przyciąga uwagę niestandardową scenografią„.

Spektakl w wykonaniu aktorów bydgoskiej sceny został doceniony także przez Jury Dorosłe Festiwalu w składzie: Michał Centkowski, Aneta Kyzioł, Joanna Rogacka – bydgoska produkcja otrzymała rekomendację do ATESTÓW. Świadectw wysokiej jakości artystycznej przyznawanych przez Polski Ośrodek ASSITEJ.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s