Grudniowe wydarzenia ONLINE na vod.teatrpolski.pl

Dodaj komentarz
Uncategorized

Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza na grudniowe wydarzenia, które odbędą się w Internecie. Wśród przygotowanych propozycji znalazły się spektakle z bieżącego repertuaru oraz powrót do spektakli archiwalnych.

W grudniowym repertuarze online bydgoskiego teatru znalazły się bajki dla dzieci, spektakle dla młodzieży i dorosłych. Będzie także kontynuowany Festiwal Prapremier AZYL Bydgoszcz 2020 Kujawy/Pomorze, w ramach którego zaprezentowane zostanie słuchowisko w reż. Mai Kleczewskiej.

Bajkowy początek grudnia

Grudzień na platformie www.vod.teatrpolski.pl rozpoczniemy już 5 grudnia streamingiem na żywo spektaklu „Sprzedawcy bajek” w reż. Jakuba Krofty.  Bajka o niesamowitych przygodach pewnego rodzeństwa zostanie tego dnia udostępniona na żywo o godz. 16.00.  Spektakl dla dzieci od 6. roku życia będzie można obejrzeć także w mikołajki – nagranie streamingu zostanie udostępnione na VOD o godz.11.00 i będzie dostępne przez 24h. Wirtualne wejściówki na to wydarzenie będą dostępne na platformie VOD.

Drugą propozycją dla najmłodszych będzie spektakl „Opowieści zimowe” w reż. Igi Gańczarczyk, który zostanie bezpłatnie udostępniony w ramach Festiwalu Prapremier. Familijny spektakl na podstawie trzech wspaniałych baśni Hansa Christiana Andersena: „Królowej śniegu”, „Śniegowego bałwana” i „Choinki” swoją premierę miał w 2012 roku. 6 grudnia archiwalny spektakl zostanie udostępniony w wydarzeniu na profilu facebookowym FPP o godz. 10.00 i będzie dostępny przez 12 godzin.

Grudniowe propozycje dla młodzieży i dorosłych

W grudniowym repertuarze online Teatr Polski w Bydgoszczy przygotował nie lada gratkę dla swoich widzów. 5 grudnia powrócimy do spektaklu „Cienie. Eurydyka mówi:” w reż. Mai Kleczewskiej.  Spektakl, do którego oprawę muzyczną przygotowali Paweł Krawczyk i Katarzyna Nosowska, zostanie przypomniany w ramach Festiwalu Prapremier. Nagranie zostanie bezpłatnie udostępnione w wydarzeniu na FB Festiwalu 5 grudnia o godz. 19.00 i będzie dostępne przez 24 godziny.

W grudniu swoją premierę będzie miało słuchowisko „Twarzą w Twarz” w reż. Mai Kleczewskiej. Scenariusz słuchowiska jest częścią scenariusza spektaklu o Ingmarze Bergmanie, koprodukcji Teatru Powszechnego w Warszawie i Teatru Polskiego w Bydgoszczy, którego premiera odbędzie się w marcu 2021. Słuchowisko  zostanie udostępnione 5 grudnia o godz. 18.00 na platformie www.vod.teatrpolski.pl .

W grudniu na scenę TPB powróci „Balladyna. Wojna wewnętrzna” w reż. Justyny Łagowskiej. Muzyczna wersja dramatu Juliusza Słowackiego będzie transmitowana na żywo na platformie VOD 11 grudnia o godz. 19.00. Pokaz będzie odbywał się w czasie rzeczywistym. Po zakończeniu streamingu spektakl nie będzie dostępny. Kto nie zdąży obejrzeć spektaklu tego dnia, zaległości będzie mógł nadrobić 12 grudnia. Tego dnia spektakl zostanie udostępniony o godz. 19.00, a nagranie będzie dostępne przez całą dobę.

 Grudzień w Teatrze Polskim w Bydgoszczy zakończą pokazy spektaklu „Maria Antonina. Ślad Królowej” w reż. dyrektora bydgoskiej sceny Wojciecha Farugi. O szczegółach tych pokazów poinformujemy wkrótce, gdy poznamy kolejne decyzje władz dotyczące zamknięcia instytucji kultury.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s