Teatr w odsłuchu… słuchaj na www.vod.teatrpolski.pl

Dodaj komentarz
Uncategorized

Słuchowiska z cyklu „Teatr w odsłuchu. Odzyskane przedstawienia” są dostępne na VOD Teatru Polskiego w Bydgoszczy. „Trędowata. Melodramat” w reżyserii Tomasza Cyza oraz „Rękopis znaleziony w Saragossie” w reżyserii Pawła Sztarbowskiego będą dostępne do końca czerwca!

Słuchowisko „Trędowata. Melodramat” rozpoczęło cykl „Teatr w odsłuchu. Odzyskane przedstawienia”, którego celem jest przypomnienie archiwalnych spektakli TPB w nowej odsłonie. Premiera słuchowiska odbyła się 25 grudnia 2020. W nagraniu audialnej wersji spektaklu o tym samym tytule, który miał premierę w 2014 roku, wziął udział cały zespół aktorski Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

Drugie słuchowisko, które powstało w ramach cyklu to „Rękopis znaleziony w Saragossie” w reżyserii Pawła Sztarbowskiego. Słychowisko, składające się z dwóch części, to audialna wersja XIX-wiecznej powieści Jana Potockiego pod tym samym tytułem.  W nagraniu, które odbyło się w studiu Polskiego Radia w Warszawie, udział wzięli: Sara Celler-Jezierska, Dagmara Mrowiec-Matuszak, Emilia Piech, Michalina Rodak, Małgorzata Trofimiuk, Małgorzata Witkowska, Paweł L. Gilewski, Mirosław Guzowski, Marian Jaskulski, Damian Kwiatkowski, Karol Franek Nowiński, Jerzy Pożarowski, Michał Surówka, Jakub Ulewicz, Marcin Zawodziński. Premiera pierwszej części słuchowiska odbyła się 27 lutego, natomiast druga część została udostępniona publiczności 6 marca.

29 kwietnia oba słuchowiska powróciły na www.vod.teatrpolski.pl i będą dostępne do końca czerwca. Aby uzyskać dostęp do wybranego nagrania, należy założyć bezpłatne konto na platformie VOD Teatru Polskiego w Bydgoszczy, następnie wybrać konkretne wydarzenie i opłacić dostęp.

Fot. Karolina Jóźwiak

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s