Weekend pełen bajek w Teatrze Polskim w Bydgoszczy!

Dodaj komentarz
Uncategorized

W Teatrze Polskim w Bydgoszczy przedłużamy Dzień Dziecka i w tym roku świętujemy go 5 i 6 czerwca!
W ten właśnie weekend na scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy zagoszczą bohaterowie dwóch bajek – „Sprzedawcy bajek” w reżyserii Jakuba Krofty oraz „Plastusiowy pamiętnik” w reżyserii Leny Frankiewicz.

Na początku czerwca na afisz TPB powrócą dwie, dobrze znane bydgoskiej publiczności, bajki. Bajkowy weekend w TPB rozpoczniemy pokazem spektaklu „Plastusiowy pamiętnik” w reżyserii Leny Frankiewicz, który odbędzie się w sobotę, 5 czerwca, o godz. 11.00. 

Przygody ludzika z plasteliny oraz jego przyjaciół z drewnianego piórnika, które bawią najmłodszych prawie osiem lat, są  dla dzieci zajmującą przygodą, pełną humoru i mądrości. Przedwojenny tekst Kownackiej stanie się na deskach teatru uniwersalną opowieścią o przyjaźni, która nieraz zadziwi publiczność, zapraszając ją do krnąbrnego świata nicponi i hultajów, kleksów, Gumki Myszki i Tosi. Przygody Plastusia będzie można zobaczyć na bydgoskiej scenie także 6 czerwca (niedziela), o godz. 17.00.

Więcej informacji o spektaklu – tutaj

Trailer do spektaklu – tutaj

W ten sam weekend na dużą scenę TPB powrócą bohaterowie spektaklu „Sprzedawcy bajek” w reżyserii Jakuba Krofty. Jakie bajki „sprzedadzą” bliźniaki – Aurelia i Ariel? Dlaczego księżniczka Cecylia ucieka z pałacu i komu uda się pokonać smoka? Na te wszystkie pytania, widzowie otrzymają odpowiedź 5 czerwca (sobota) o godz.17.00 oraz 6 czerwca (niedziela) o godz.11.00.

Więcej informacji o spektaklu – tutaj

Trailer do spektaklu – tutaj


Terminy:

5.06. – sobota – g.11.00 – „Plastusiowy pamiętnik”

5.06. – sobota – g.17.00 – „Sprzedawcy bajek”

6.06. – niedziela – g.11.00 – „Sprzedawcy bajek”

6.06. – niedziela – g.17.00 – „Plastusiowy pamiętnik”

Bilety do nabycia w kasie Teatru Polskiego w Bydgoszczy (bilety@teatrpolski.pl; +48 52 339 78 18; +48 885 60 70 90 ) oraz poprzez stronę http://www.teatrpolski.pl (zakładka KUP BILET). Szczegóły na www.teatrpolski.pl

Sprzedawcy bajek/ fot. Marta Ankiersztejn

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s