Zostań wolontariuszem Festiwalu Prapremier! Ostatnia szansa na zapisy!

Dodaj komentarz
Uncategorized

Teatr Polski w Bydgoszczy poszukuje wolontariuszy do współpracy przy jubileuszowej XX edycji Festiwalu Prapremier. Poszukujemy osób dyspozycyjnych, odpowiedzialnych, otwartych, a także gotowych na nowe wyzwania do pracy przy Festiwalu Prapremier, który odbędzie się w dniach 01 października – 04 grudnia 2021 roku. Na zgłoszenia czekamy do 24 września!

Po 19 kolejnych edycjach Festiwal Prapremier wraca do swoich korzeni i skupia się na nowych tekstach dramatycznych, wyznaczających kierunki rozwoju współczesnego teatru. Główny punkt Festiwalu stanowić będzie międzynarodowa nagroda dramaturgiczna przyznawana za wybitny dramat. Jako że od wielu lat polski teatr zapatrzony był w teatr zachodni, który w tym momencie zdaje się przeżywać znacząca stagnację, twórcy nowej formuły Festiwalu Prapremier pragną zwrócić swoje zainteresowanie w drugą stronę — na wschód, gdzie w teatrze dzieje się najwięcej. Festiwal w nowej formule, poza prezentacją spektakli teatralnych, skupia się na działalności rezydencyjnej i inicjowaniu współpracy polskich i zagranicznych twórców i twórczyń teatralnych. Hasłem tegorocznej edycji Festiwalu Prapremier będzie „Odzyskiwanie” rozumiane jako przywrócenie zapomnianych i pominiętych tematów, tekstów, idei i form, a centralnym punktem ma być przyznanie Nagrody Dramaturgicznej Miasta Bydgoszczy.

Gwarantujemy pracę w młodym, kreatywnym zespole według ustalonego wcześniej harmonogramu.
Z wolontariuszami podpisujemy umowy wolontariackie, na podstawie których wystawimy zaświadczenia
i referencje. Zapewniamy ubezpieczenie OC i NNW.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia do dnia 24 września 2021 włącznie.
Z wybranymi osobami skontaktujemy się mailowo. Na wolontariat przyjmujemy osoby, które ukończyły 16 lat.

Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie formularza: https://forms.gle/qcf7XCFmxskGBSsT9

Szczegółowych informacji udziela Karolina Sosińska – pedagożka Teatru Polskiego w Bydgoszczy karolina.sosinska@teatrpolski.pl, tel. 52 33 97 847.

Więcej: festiwalprapremier.pl

fot. Adrianna Sänger

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s