Premiera „Przemian” oraz uroczyste otwarcie Festiwalu Prapremier już 3 października w Teatrze Polskim w Bydgoszczy!

Dodaj komentarz
Uncategorized

3 października o godz.17.00 na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy odbędzie się premiera spektaklu „Przemiany” w reżyserii Michała Borczucha. Podczas premiery spektaklu, który jest koprodukcją Teatru Polskiego w Bydgoszczy, Teatru Studio w Warszawie, Festiwalu Mała Boska Komedia oraz Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie, nastąpi uroczyste otwarcie XX edycji Festiwalu Prapremier ODZYSKIWANIE.

Nowy spektakl Michała Borczucha jest inspirowany ponadczasowymi „Przemianami” Owidiusza. Jego głównym tematem jest dorastanie. Do udziału w tworzeniu przedstawienia zaproszono nastoletnie osoby z Bydgoszczy i Warszawy oraz wychowanków domu dziecka w Szamocinie, z którymi reżyser rozwijał w ostatnich latach szereg projektów teatralnych.

Ich wspólna droga z zawodowymi aktorami i aktorkami  rozpoczęła się spotkaniami i warsztatami prowadzonymi zdalnie w ramach pracowni Open Studios w czerwcu, a zakończyła warszawską premierą na deskach Teatru Studio 19 września 2021 roku.

Bydgoska premiera „Przemian” odbędzie się 3 października (niedziela) o godz. 17.00. Premiera spektaklu będzie połączona z uroczystym otwarciem jubileuszowej XX edycji Festiwalu Prapremier ODZYSKIWANIE

Pokazy popremierowe spektaklu zostały zaplanowane na 5 października (wtorek) o godz.19.00 oraz 6 października (środa) o godz. 11.00.

Zdjęcia ze spektaklu „Przemiany” w reżyserii Michała Borczucha, fot. Bartek Warzecha

Bilety na pokazy spektaklu „Przemiany” oraz wydarzenia festiwalowe do nabycia w kasie Teatru Polskiego w Bydgoszczy (bilety@teatrpolski.pl; +48 52 339 78 18; +48 885 60 70 90 ) oraz poprzez stronę www.teatrpolski.pl  (zakładka KUP BILET ONLINE).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s