Ogólnopolski Konkurs „Szukamy Polskiego Szekspira”: masterclassy już dostępne!

Dodaj komentarz
Uncategorized

W ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Szukamy Polskiego Szekspira” Teatr Polski
w Bydgoszczy i Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów Dla Dzieci
i Młodzieży ASSITEJ
przygotowały masterclassy z wybitnymi dramatopisarkami i dramatopisarzami. Pierwsze nagrania – z Marią Wojtyszko i Julią Holewińską – są już dostępne na
www.vod.teatrpolski.pl .

Nabór tekstów do XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Dramatopisarzy i Dramatopisarek „Szukamy Polskiego Szekspira” został ogłoszony we wrześniu. Odbiorcami tego unikalnego na skalę Polski konkursu od jego pierwszej edycji w 1984 r. są młodzi twórcy (12 – 21 lat) próbujący swoich sił w dramaturgii i dramatopisarstwie.

Konkursowe sztuki mają mieć formę monodramu (utworu scenicznego na jednego wykonawcę), inspirowanego hasłem „Głos ludzki”. Teksty należy nadsyłać razem ze zgłoszeniami w nieprzekraczalnym terminie do 1 listopada 2021 r. Regulamin konkursu znajduje się na stronie http://www.teatrpolski.pl oraz www.assitej.pl w zakładkach dotyczących konkursu.

Więcej informacji o konkursie – tutaj.

Dla biorących udział w konkursie przygotowane zostały masterclassy z udziałem:

  • Julii Holewińskiej – dramatopisarki i dramaturżki, zastępczyni dyrektora ds. programowych Teatru Polskiego w Bydgoszczy – link do nagrania ,
  • Marii Wojtyszko – scenarzystki, dramatopisarki i dramaturżki, kierowniczki literackiej Wrocławskiego Teatru Lalek – link do nagrania ,
  • Davita Gabuni – scenarzysty i producenta, koordynatora międzynarodowych programów edukacyjnych i projektów medialnych, kierownika literackiego i głównego dramaturga w Royal District Theatre (Tbilisi).

Pierwsze dwa nagrania są już dostępne na platformie VOD Teatru Polskiego w Bydgoszczy – www.vod.teatrpolski.pl. Wykład Davita Gabuni będzie dostępny już wkrótce!

Co zrobić, by obejrzeć dostępne materiały? Wystarczy założyć bezpłatne konto na platformie VOD, następnie wybrać interesujące nagranie i gotowe.

Dostęp do materiałów jest bezpłatny.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s