Konkurs „Szukamy Polskiego Szekspira”: ogłoszenie wyników już na początku grudnia!

Dodaj komentarz
Uncategorized

4 grudnia (sobota) o godz. 17.00 na profilu facebookowym Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Dramatopisarzy i Dramatopisarek „Szukamy Polskiego Szekspira” oraz profilu Festiwalu Prapremier odbędzie się transmisja z ogłoszenia laureatów XVIII edycji konkursu.

Nabór tekstów do XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Dramatopisarzy i Dramatopisarek „Szukamy Polskiego Szekspira” został ogłoszony we wrześniu. Odbiorcami tego unikalnego na skalę Polski konkursu od jego pierwszej edycji w 1984 r. są młodzi twórcy (12 – 21 lat) próbujący swoich sił w dramaturgii i dramatopisarstwie.

W tym roku konkursowe sztuki miały mieć formę monodramu (utworu scenicznego na jednego wykonawcę), inspirowanego hasłem „Głos ludzki”. Nabór tekstów trwał do 1 listopada.

Na konkurs przyjęto 68 zgłoszeń: 26 prac w kategorii dziecięcej (12-15 lat) oraz 42 prace w kategorii młodzieżowej (16-21 lat).

Prace konkursowe zostały nadesłane z aż 45 polskich miast, m.in. z Rudy Śląskiej, Poznania, Lublina, Nysy, Rzeszowa, Krakowa, Zielonej Góry, Gdyni i Bydgoszczy.

Laureata bądź laureatkę XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Dramatopisarzy i Dramatopisarek „Szukamy Polskiego Szekspira” poznamy już 4 grudnia (sobota) o godz. 17.00 podczas transmisji ogłoszenia wyników, która odbędzie się na profilu facebookowym konkursu i Festiwalu Prapremier.

Warto przypomnieć, że na platformie VOD Teatru Polskiego w Bydgoszczy (www.vod.teatrpolski.pl) nadal są dostępne masterclassy z udziałem:

  • Julii Holewińskiej – dramatopisarki i dramaturżki, zastępczyni dyrektora ds. programowych Teatru Polskiego w Bydgoszczy,
  • Marii Wojtyszko – scenarzystki, dramatopisarki i dramaturżki, kierowniczki literackiej Wrocławskiego Teatru Lalek,
  • Davita Gabuni – scenarzysty i producenta, koordynatora międzynarodowych programów edukacyjnych i projektów medialnych, kierownika literackiego i głównego dramaturga w Royal District Theatre (Tbilisi).

Konkurs organizowany jest przez Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ oraz Teatr Polski w Bydgoszczy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s