Premiera na początek roku w Teatrze Polskim w Bydgoszczy!

Dodaj komentarz
Uncategorized

Rok 2022 Teatr Polski w Bydgoszczy rozpocznie aż dwoma premierami. 8 stycznia widzowie będą mogli po raz pierwszy zobaczyć polsko-gruzińską produkcję pt. „Nic o nas bez nas” w reżyserii Daty Tavadze.
W styczniu na scenie TPB pojawią się także „Przemiany” w reżyserii Michała Borczucha, „Inna dusza” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego.

Polsko-gruzińska premiera na początek

Pierwszym spektaklem, który Teatr Polski w Bydgoszczy zaprezentuje w nowym roku, będzie polsko-gruzińska produkcja „Nic o nas bez nas” w reżyserii Daty Tavadze. Spektakl, który jest koprodukcją bydgoskiego teatru z Royal District Theatre w Tbilisi, oparty został na wybranych filmach dokumentalnych Krzysztofa Kieślowskiego. Scenariusz do spektaklu przygotował gruziński dramaturg Davit Gabunia.

Premiera „Nic o nas bez nas” odbędzie się 8 stycznia (sobota) o godz. 19.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy. Pokaz popremierowy zaplanowano na 9 stycznia (niedziela) o godz. 16.00.

Nagrodzone „Przemiany” w styczniu w Bydgoszczy

W drugim tygodniu stycznia na bydgoską scenę powrócą „Przemiany” w reżyserii Michała Borczucha. Spektakl, który jest koprodukcją Teatru Polskiego w Bydgoszczy, Teatru Studio w Warszawie i Festiwalu Mała Boska Komedia, to opowieść o dorastaniu stworzona z udziałem młodzieży z bydgoskich i warszawskich szkół w oparciu o „Przemiany” Owidiusza.

Warto przypomnieć, że 16 grudnia spektakl otrzymał Grand Prix 25. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak DZISIAJ za „za błyskotliwe i nieoczywiste wykorzystanie klasycznego utworu na potrzeby współczesnej, mądrej i bezpretensjonalnej rozmowy o dojrzewaniu”.

„Przemiany” w reżyserii Michała Borczucha z udziałem bydgoskiej młodzieży będzie można zobaczyć na Dużej Scenie TPB już 12 stycznia (środa) o godz. 19.00, a także 13 i 14 stycznia (czwartek, piątek) o godz. 11.00.

Bydgoski akcent na zakończenie styczniowego repertuaru

Styczniowy repertuar Teatru Polskiego w Bydgoszczy zamkną pokazy spektaklu „Inna dusza” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego. Spektakl, który powstał w oparciu o utwór Łukasza Orbitowskiego o tym samym tytule, to historia morderstwa, które miało miejsce w latach 90. w Bydgoszczy. Warto przypomnieć, że spektakl brał udział w finale 26. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, a aktorzy grający w bydgoskiej produkcji otrzymali indywidualne nagrody aktorskie za wykreowane role.

„Inną duszę” w Teatrze Polskim w Bydgoszczy będzie można zobaczyć dwa razy – 29 stycznia (sobota) o godz. 19.00 oraz 30 stycznia (niedziela) o godz. 16.00.

Bilety na spektakle Teatru Polskiego w Bydgoszczy dostępne na stronie www.teatrpolski.pl w zakładce „KUP BILET ONLINE” oraz w kasie biletowej TPB (budynek teatru, wejście od ul. 20 stycznia 1920r.) w godzinach jej otwarcia, tzn. od środy do piątku w godzinach 14.00 – 18.00 oraz godzinę przed każdym spektaklem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s