W Teatrze Polskim w Bydgoszczy rozpoczęły się próby sceniczne do spektaklu “Ameryka” w reżyserii Julii Holewińskiej

Dodaj komentarz
Uncategorized

Zespół Teatru Polskiego w Bydgoszczy rozpoczął prace nad najnowszym dramatem w reżyserii Julii Holewińskiej “Ameryka”, którego premiera już jesienią na deskach TPB.

Autorami tekstu scenicznego są Julia Holewińska oraz Tomasz Szerszeń, który odpowiedzialny będzie również za przestrzeń i wideo. Oprawę muzyczną do “Ameryki” oddano w ręce Radosława Dudy.

W role bohaterów dramatu wcielą się aktorzy TPB: Żenia Doliak, Emilia Piech, Paweł L. Gilewski, Damian Kwiatkowski, Marcin Zawodziński.

Julia Holewińska o spektaklu: “Ameryka to dramat, który napisaliśmy wspólnie z Tomaszem Szerszeniem. Jest to opowieść dekolonialna, podróż po Ameryce Południowej, w którą zabiera nas Witold Gombrowicz piszący swój nowy, nieznany dramat. To opowieść o różnych formach utopii, rewolucjach i zmianach, które realizują się bądź zachodzą w Ameryce Południowej znacznie wcześniej niż w Polsce. Na scenie poza Gombrowiczem zobaczymy Maradonę, Niewolnicę Isaurę, Kolumba i Amazonię – postaci niezwykle wymiarowe, współczesne i – jak się okazuje – bardzo bliskie Polsce. Polska bowiem przegląda się w tej opowieści – niczym w lustrze – w Ameryce Łacińskiej, a Ameryka Łacińska w Polsce.

Premiera spektaklu “Ameryka” zaplanowana jest na 9 września 2022 roku na Małej Scenie TPB.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s