Ostatni tydzień naboru do III. edycji AURORY!

Dodaj komentarz
Uncategorized

Tylko do 16 kwietnia trwa nabór do III. edycji AURORY. Nagrody Dramaturgicznej Miasta Bydgoszczy. Utwory wraz ze zgłoszeniem należy przesłać na adres aurora@teatrpolski.pl do godziny 23.59 czasu polskiego.

AURORA. Nagroda Dramaturgiczna Miasta Bydgoszczy przyznawana jest od 2021 roku ze wybitny dramat współczesny. Konkurs kierowany jest do dramatopisarzy dramatopisarek z krajów Centralnej i Wschodniej Europy, Bałkanów, Kaukazu i Azji Centralnej. Celem organizatorów jest wspieranie twórczości, poszukiwanie nowego języka teatralnego i wyłonienie najciekawszych tekstów, które podejmują̨ tematy istotne dla współczesności, zmuszają̨ do refleksji, pogłębiają̨ wiedzę o świecie innych kultur.

Utwory do konkursu można przesyłać w jednym z czterech języków: angielskim, polskim, rosyjskim lub ukraińskim. W pierwszym etapie Jury wybierze pięć tekstów finałowych, które zostaną zaprezentowane w formie szkiców scenicznych podczas Festiwalu Prapremier w październiku 2023 roku. W finale Kapituła wybierze zwycięski tekst i przyzna AURORĘ. Nagrodę Dramaturgiczną Miasta Bydgoszczy w wysokości 50 tys. zł.

W składzie jury tegorocznej, III. edycji AURORY. Nagrody Dramaturgicznej Miasta Bydgoszczy ponownie zasiądą: Davit Gabunia (gruziński pisarz i dramatopisarz), Julia Holewińska (dramatopisarka polska, zastępczyni dyrektora Teatru Polskiego w Bydgoszczy ds. programowych), Agnieszka Lubomira Piotrowska (tłumaczka dramatów z języka rosyjskiego, ukraińskiego i białoruskiego, członkini Zarządu sekcji C Stowarzyszenia Autorów ZAiKS)!

Regulamin konkursu, karta zgłoszeniowa oraz informacje w języku polskim, angielskim i rosyjskim dostępne są na stronie www.auroraaward.pl.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s