Warsztaty reżyserskie z Klaudią Hartung – Wójciak!

Dodaj komentarz
Uncategorized

ODZYSKIWANIE SPOJRZENIA. WARSZTAT METODOLOGICZNY Z UPAMIĘTNIEŃ, HISTERII I KONSPIRACJI warsztaty reżyserskie z Klaudią Hartung – Wójciak Teatr Polski wraz z reżyserką spektaklu Klaudią Hartung – Wójciak zapraszają na warsztaty reżyserskie, podczas których opowie o procesie tworzenia spektaklu, ożywianiu klasycznego dzieła, inspiracjach, zarysie historii lamentu w starożytnej Grecji w kontekście tragedii „Antygony”. Druga część spotkania będzie miała charakter warsztatu storytellingowego z plotki i konspiracji. Uczestnicy w ramach warsztatu będą mogli spróbować wytworzyć „alternatywne” strategie żałobne i upamiętniające w ramach praktyk improwizacyjnych. W „Antygonie” Sofoklesa ścierają się dwa tematy: pamięci i żałoby. W spektaklu „Ach jeżeli przyjedzie dać, tak okrutne, moje pożegnanie” w reżyserii Klaudii Hartung – Wójciak twórcy projektują laboratorium pamięci, a nawet nekroarchriwum. Spektakl daje możliwość zupełnie nowej interpretacji sofoklosowskiej tragedii.

Prowadzenie: Klaudia Hartung-Wójciak – reżyserka spektaklu „Ach jeżeli przyjedzie dać, tak okrutne, moje pożegnanie”, Karolina Sosińska (pedagożka Teatru)

Termin: 11 września 2021 (sobota) w I Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida

Czas trwania: 17:00-19:00

Wiek: +16

Koszt: 10 zł/osoba

Uwaga! Wszystkie osoby, biorące udział w warsztacie są uprawnione do zakupu biletu ulgowego na spektakl „Ach, jeżeli przyjdę dać, tak okrutne, moje ostatnie pożegnanie” w reż. Klaudii Hartung – Wójciak, który odbędzie się 11 i 12 września w I LO w Bydgoszczy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s